Menu

Seminár JAPONSKO – MÝTY, TRADÍCIE A IDEÁLY

Sobota 28. marca 2020 od 14:00 do 18:00 h, Bratislava Seminár JAPONSKO – MÝTY, TRADÍCIE A IDEÁLY

Podujatie je zrušené.
Zrušenie podujatia súvisí s verejnou vyhláškou, ktorou sa oznamuje vydanie rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR (viac o vyhláške tu) a so zákazom Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky, ktorý 10. marca 2020 oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Akonáhle bude opäť možné verejné podujatia organizovať, budeme vás informovať o náhradnom termíne podujatia.
Verejná vyhláška, ktorou sa oznamuje vydanie rozhodnutia o nariadení opatrenia pri ohrození verejného zdravia podľa § 48 ods. 4 písm. d) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.


Pozývame Vás na víkendový seminár, ktorý sa bude venovať týmto témam:

  • História a mytológia Japonska.
  • Sviatky, obrady a tradície.
  • Umenie, filozofia a Ideály.

Japonsko je dnes predovšetkým synonymom vedeckého pokroku a vyspelých technológií. Avšak za modernou krajinou stojí bohatá história plná tradícií a nadčasových hodnôt, ktoré sa prenášali stáročiami a tvorili základné piliere tejto veľmi zaujímavej kultúry. Mnohé sa uchovali až do dnešných čias a pri tom nestratili nič zo svojej aktuálnosti, naďalej predstavujú možnosť ako spraviť ľudí i svet lepšími, či už je to ideál rytiera „Samuraja“ a dámy „Gejše“ a ich etické kódexy alebo umenie úpravy záhrad či ikebany, prinášajúce estetiku a harmóniu.

Dĺžka trvania seminára je 4 hodiny.

Vaše prihlášky posielajte na e-mailovú adresu info@akropolis.sk do stredy 25.3.2020 (vrátane).
Počet miest je obmedzený na 30.

Seminár je potrebné uhradiť vopred prevodom na účet. Po prihlásení Vám zašleme inštrukcie k platbe. Vaša prihláška je platná pripísaním platby na náš účet.


Cena seminára: 20 € (18 € študenti, dôchodcovia).

V cene je zahrnuté malé občerstvenie v prestávkach.

Miesto konania:
Nová Akropolis, Osadná 15, Bratislava

Informácie na:
Nová Akropolis, Osadná 15, Bratislava
02 / 54 43 43 12 (18-21hod.)
0904 / 403 791
mailto:info@akropolis.sk

Hore