Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 53
Dobrovoľníci Novej Akropolis Nikaragua sa zúčastnili na dni zalesňovania v prírodnej rezervácii zameranej na konzerváciu suchých tropických lesov v Nikarague.
 
Zasadili viac ako 400 stromov rôznych druhov. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto prospešného podujatia.
Výlet na "Velika Planina" - Slovinsko Pri príležitosti tohtoročného Medzinárodného dňa zeme pozvala Nová Akropolis Slovinsko chorvátskych kamarátov, aby spoločne oslávili krásy prírody.
Výlet na "Velika Planina" - SlovinskoSpoločným cieľom bola Velika Planina, rozľahlá náhorná plošina na vrchole slovinskej hory, ktorá je známa svojimi kvitnúcimi šafranovými poliami, ktoré na jar pokrývajú krajinu. Výlet bol zároveň jednou z najväčších medzinárodných akcií Novej Akropolis, keďže sa zišlo prekvapivo až 100 turistov.
Výlet na "Velika Planina" - Slovinsko
Dobrovoľníci Novej Akropolis sa pravidelne zúčastňujú zalesňovania v prírodnej chránenej oblasti vo Villa El Carmen, mesto Managua.
Tentokrát vysádzali ovocné stromy. Riaditeľ rezervácie dobrovoľníkom počas návštevy porozprával o flóre a faune tejto oblasti.
V maďarskom centre Pécs sa konala diskusia na tému dospievania. Východiskovým bodom boli myšlienky z Platónovych diel.
Účastníci sa zamýšlali, či stať sa biologicky dospelým skutočne znamená koniec dospievania.
Nakoniec sa zhodli na tom, že skutočne dospieť znamená nemyslieť len na seba, ale aj na ostatných.
Ak sa pojem dospelosti posudzuje v širšom zmysle slova, zahŕňa aj starostlivosť o druhých, prevzatie zodpovednosti a mať na pamäti spoločné etické zásady.
Môžeme tvrdiť, že sme dospelí nielen biologicky, ale aj vo filozofickom zmysle, keď získame tieto vlastnosti.
Ako môžem pomôcť svojmu okoliu? Ako môžem pomôcť spoločnosti, v ktorej žijem? Aký typ dobrovoľníckych prác sa zvykne organizovať v samotnom meste Córdoba, aký v provinciách a aký na vidieku? Akým spôsobom sa ich môžem zúčastniť?
Nová Akropolis Córdoba zorganizovala štvrtý ročník veľtrhu, ktorého cieľom je zdôrazniť význam dobrovoľníctva.
Ponúka priestor, kde dobrovoľnícke organizácie môžu prezentovať a propagovať svoje aktivity a predstaviť prostredie, v ktorom pracujú a akým spôsobom sa ich dá podporiť.
Vzhľadom na situáciu, ktorá bránila osobnej účasti, organizátori sa rozhodli zorganizovať túto aktivitu online prostredníctvom platformy Meet. Počas 5 dní mali možnosť dozvedieť sa viac o rôznych dobrovoľníckych skupinách, ktoré ponúkajú akcie v meste Córdoba a okolí.
V Novej Akropolis v Sofii usporiadali stretnutie Literárneho klubu venované Platónovi.
Na základe jeho diela „Symposion“ účastníci viedli hlboké diskusie o večnej téme lásky a jej rôznych formách, ako aj o jej prepojení so svetom ideí.
V Guatemale sa uskutočnila online diskusia o knihe Jean Shinoda Bolen.
Podujatie bolo zamerané na preskúmanie rôznych aspektov ženskej psychológie zastúpených v gréckych bohyniach.
Účastníkom boli ponúknuté aj nástroje na objavovanie seba samých.
Celú akciu ukončila veľmi pútavá a interaktívna diskusia.
Profesori Yolanda García a Leticia Darriba usporiadali workshop o liečivých rastlinách. Hovorili o ich magickom význame a účinkoch, ktoré nám prinášajú, ako aj o poznatkoch o ich použití, ktoré boli v staroveku veľmi obľúbené a hlavne dostupné.
Kde ich môžeme nájsť? Kedy sa zbierajú? Aké úžitkové benefity má každá z nich? Ako ich môžeme správne spracovať a užívať?
Vedomosti o rastlinách, ako aj starostlivosť o ne, sú prínosom, ktorý významne prospieva ľudskej bytosti.
Staré známe porekadlo: ”Starajte sa o prírodu a príroda sa postará o vás” - je v súčasnej dobe mimoriadne aktuálne.
Medzi inými rastlinami vyzdvihli liečivé účinky čakanky Luisa Herb, prasličky, rozmarínu, harmančeka, ľubovníka bodkovaného a žihľavy.
Dobrovoľné darcovstvo krvi sa uskutočnilo v spolupráci s nemocnicou „Evangelismos“ v kultúrnom centre Novej Akropolis v Aténach. Na výzvu reagovalo mnoho dobrovoľných darcov krvi rôzneho veku a vyzbieral sa dostatočný počet fliaš.
Darcovstvo krvi je dôležitým aktom štedrosti a ako nás filozofia opakovane učí, skutočná štedrosť je vecou mentálneho nastavenia, znakom ľudskosti a dôkazom vysokých morálnych hodnôt. Pretože filozofia v praxi je pospolitosť, jednota, starostlivosť a láska.
Nová Akropolis Chicago mala potešenie privítať filozofa a fotografa Pierra Poulaina v rámci medzinárodného workshopu „Rozhodujúci moment“.
Prezentovaním svojho životného príbehu a fotografií zo svojej výstavy „Fotosofia“ nám Pierre vysvetlil jeho filozofický proces pri fotografovaní a učil nás o sile intuície.

„Ak chceš urobiť všetko, neurobíš nič.“ (Pierre Poulain)

Stránka 1 z 53
Hore